Wsparcie - Wolne media

W dniach 16-20 grudnia 2016 r. Protest kobiet wsparł serię protestów - dziennikarzy, obywateli i parlamentarzystów - w obronie wolnych mediów. Protesty rozpoczęły się od zapowiedzi ograniczenia swobody dostępu dziennikarzy do polityków w Sejmie (dziennikarze mieli m.in. otrzymać zakaz przebywania w kuluarach sejmowych, a rozmowy z politykami miały się odbywać jedynie w centrum prasowym znajdującym się w innym budynku niż sala plenarna). Dziennikarze kilkudziesięciu redakcji prasowych, radiowych i telewizyjnych zorganizowali solidarnie protest polegający na tym, że 16 grudnia na łamach gazet oraz na antenach nie pojawiały się materiały poświęcone polityce.

Czytaj więcej

Wsparcie medialne - Svart protest fortsetter! NEI til oppsigelse av konvensjonen

Protest kobiet wsparł medialnie protest (przeciwko planowanemu przez polski rząd wycofaniu się Polski z tzw. konwencji antyprzemocowej), organizowany przez dwie Polki w miejscowości Bergen w Norwegii. Manifestacja "Svart protest fortsetter! NEI til oppsigelse av konvensjonen" w Bergen odbyła się 17 grudnia 2016 r., a Protest kobiet wspierał ją kampanią budującą solidarność wśród kobiet pod hasłem "Pomagamy Bergen".

Dowiedz się więcej: http://www.protestkobiet.pl/aktualnosci/478-pomagamy-bergen-protest-kobiet-wspiera-naglosnienie-malego-protestu-w-norwegii 

Wsparcie - Strajk Obywatelski

Protest kobiet wsparł Strajk Obywatelski, który odbył się 13 grudnia 2016 roku w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Tego dnia w całej Polsce odbyły się marsze, manifestacje i pikiety. Wśród kilkudziesięciu miast, jakie przyłączyły się do Strajku Obywatelskiego, największa demonstracja odbyła się w Warszawie.

Czytaj więcej

Wsparcie - Solidarne z Turczynkami

20 listopada 2016 r. Protest kobiet wsparł swoją obecnością spontaniczną wieczorną pikietę "Solidarne z Turczynkami" pod ambasadą Turcji w Warszawie. Zespół przeprowadził także krótką medialną relację na żywo.

Czytaj więcej

Wsparcie - Polska przeciw rasizmowi i przemocy

Wsparcie Protestu kobiet. Obecność na demonstracji "Polska przeciw rasizmowi i przemocy", organizowanej przez Stowarzyszenie Chlebem i solą w dniu 15 października pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Protest kobiet był sygnatariuszem "Apelu na Dzień solidarności z uchodźcami 15 października 2016 r. - Polska przeciwko rasizmowi i przemocy", który poprzedzał demonstrację i serię wydarzeń w całej Polsce.

Czytaj więcej

Wsparcie medialne - Petycja #Uprzejmie donoszę

Wsparcie medialne Protestu kobiet. Przygotowanie materiałów informacyjnych i ich rozpowszechnienie na temat petycji stworzonej 11 października 2016 r. przez Annę Dryjańską w obronie organizatorek tzw. "czarnego protestu" w Warszawie. W petycji polskie kobiety i mężczyźni solidarnie odpowiadają Prokuraturze okręgowej w Gdańsku, która poszukuje organizatorów demonstracji w Warszawie w związku z doniesieniem Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, że były organizatorkami tego protestu (pod petycją podpisało się ponad 7 tys. osób).

Czytaj więcej

Wsparcie - Happening "Bunt ciał pod Sejmem"

Wsparcie Protestu kobiet. Uczestnictwo Protestu kobiet w Happeningu "Bunt ciał pod Sejmem", organizowanym przez Porozumienie Kobiet 8 Marca, który odbył się 9 października 2016 r. pod gmachem Sejmu RP w Warszawie. Happening polegał na leżeniu na ziemi, aby zwrócić uwagę na prawa kobiet.

Wsparcie - Ogólnopolski Strajk Kobiet

Protest kobiet wspierał medialnie i informacyjnie Ogólnopolski Strajk Kobiet, który odbył się 3 października 2016 r. w całej Polsce.

Protest kobiet organizował w kilku miastach własne wydarzenia "Czarnego poniedziałku" oraz uczestniczył w demonstracjach tworzonych przez zwykłe kobiety.

Czytaj więcej

Zbiórka - Zbiórka pieniędzy na działalność Centrum Praw Kobiet

Protest kobiet 1 października 2016 r. prowadził zbiórkę pieniędzy na rzecz Centrum Praw Kobiet (zajmującym się udzielaniem pomocy kobietom bitym, gwałconym i doświadczającym wszelkiego rodzaju przemocy domowej), a które w 2016 r. nie otrzymało dotacji na swoją działalność. Pieniądze zbierane były na stanowisku edukacyjno-informacyjnym podczas demonstracji "Żarty się skończyły" pod Sejmem. Zebrano blisko 5000 zł.

Wsparcie - Solidarnie z Irlandkami

Wsparcie Protestu kobiet. Protest kobiet był obecny podczas pikiety "Solidarnie z Irlandkami", organizowanej przez Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Pikieta odbyła się 28 września 2016 r. pod ambasadą Irlandii w Polsce (ul. Mysia 5, Warszawa). W tym samym czasie i miejscu trwała kontrpikieta zwolenników wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji w Polsce.

Czytaj więcej

Wsparcie - Czarny Protest i Ratujmy kobiety

Wsparcie Protestu kobiet. Mobilne stanowisko fotograficzne stworzone podczas połączonych demonstracji pod gmachem Sejmu RP w Warszawie, 22 września 2016 r. Tego dnia odbyły się równolegle dwie demonstracje - "Ratujmy kobiety", organizowana przez Inicjatywę Polską oraz "Czarny protest", organizowany przez Partię Razem. Na tym samym placu i w tym samym czasie trwała także pikieta zwolenników projektu ustawy Ordo Iuris zakładającego wprowadzenie w Polsce całkowitego zakazu aborcji.

Czytaj więcej

Wsparcie - Odzyskać wybór

Wsparcie Protestu kobiet. Obecność (jeszcze jako grupa Marsz kobiet - Strajk kobiet) na demonstracji "Odzyskać wybór", zorganizowanej przez Porozumienie Odzyskać wybór (koalicji ponad siedemdziesięciu organizacji i ruchów oddolnych) w dniu 9 kwietnia 2016 r. pod gmachem Sejmu RP w Warszawie. Była to pierwsza manifestacja współorganizowana przez Dziewuchy Dziewuchom.

Wsparcie - Nie dla torturowania kobiet

Wsparcie Protestu kobiet. Obecność (jeszcze jako grupa Marsz kobiet - Strajk kobiet) na demonstracji "Nie dla torturowania kobiet", organizowanej przez Partię Razem, która odbyła się 3 kwietnia 2016 r. pod gmachem Sejmu RP w Warszawie. Był to pierwszy uliczny protest zorganizowany w sprzeciwie wobec próby wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji w Polsce (tj. po ogłoszeniu projektu ustawy Ordo Iuris - 1 kwietnia 2016 r.).