Wyraź swój sprzeciw

To wy – młode dziewczyny – będziecie musiały poświęcać swoje zdrowie (a może nawet i życie), tylko w imię zapisu prawnego. Jeśli płód będzie nieodwracalnie uszkodzony, co można stwierdzić dzięki badaniom prenatalnym na bardzo wczesnym etapie ciąży, będziecie musiały go donosić. Jeśli w wyniku gwałtu, kazirodztwa lub innego przestępstwa zajdziecie w ciążę, będziecie musiały urodzić dziecko oprawcy, wychowywać je wciąż pamiętając o traumie, jaka was spotkała. Prawo ograniczy waszą wolność, wasze prawa człowieka i wasze prawa obywatelskie, za to gwałcicielowi może przyznać prawa ojca (w tym do odwiedzin). Prawo złamie zapis w Konstytucji RP, który gwarantuje wam ochronę życia i zdrowia.

Zgadzacie się na to? Zgadzacie się na ingerencję państwa w waszą wolność? 

Jeśli się oburzacie, jeśli się buntujecie, noście symbol Koronkowej rewolucji. Koronkową wstążkę przypiętą do ubrania, szale z firanki przywiązane do torby, koronkową wstążkę we włosach czy chustkę na szyi, ubrania z koronkowymi wstawkami (i tak są modne), wywieście flagę z koronki przez okno – liczymy na waszą kreatywność.

Jeśli chcecie czynnie nam pomóc w zmianie sytuacji kobiet w Polsce przychodźcie z koronkami na protesty, ktokolwiek je organizuje. Każde tego typu działanie ośmieli kolejne dziewczyny, żony czy matki do podniesienia głów i przygotuje Polki do uczestnictwa w masowym proteście.

Budujemy wspólnotę kobiet. Tak więc bądźcie aktywne, rozmawiajcie i twórzcie. Czekamy na wasze autorskie rysunki, muzę, fotki, wiersze, teksty, pomysły. Róbmy coś wspólnie. Pomóżmy. Walczmy nie tylko o te, z wielkich miast, ale też o te ze wsi czy małych miejscowości. Te dziewczyny nie mają zbyt dużych możliwości działania. Prawda? Jeśli chcecie coś zrobić, zmieniać swoją przyszłość, odezwijcie się do nas. Piszcie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Kobieto, dziewczyno, dziewczynko

Jesteś pełnoprawną obywatelką Polski, której Konstytucja oraz międzynarodowe przepisy o prawach człowieka gwarantują prawo do życia, prawo do zdrowia, prawo do wolności, do prywatności, do sprawiedliwego sądu, do edukacji. Prawo zakazuje krzywdzić cię, zastraszać, zniewalać, terroryzować. Jeszcze zakazuje. Bo niektórzy ludzie chcą znieść te zakazy. Składają podpisy pod projektem zaostrzonej ustawy antyaborcyjnej, gdzie jest mowa o tym, że połączenie komórek rozrodczych męskiej i żeńskiej będzie miało więcej praw niż ty. Mówi się o tej ustawie, że jest antyaborcyjna. Ale to tylko część prawdy. Ona jest przede wszystkim antykobieca.

Czytaj więcej

Badania i raporty