Pisz do nas na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polub nas na Facebooku: www.facebook.com/ProtestKobiet

Krótko o Proteście kobiet

Protest kobiet to istniejąca od 1 kwietnia 2016 r., niezwiązana z żadną partią polityczną, inicjatywa społeczna specjalizująca się w działaniach edukacyjnych. Organizuje stanowiska edukacyjne podczas demonstracji na rzecz kobiet tworzonych przez inne organizacje czy ruchy, udziela wsparcia medialnego oddolnym grupom obywatelskim, realizuje autorskie kampanie dotyczące praw człowieka i praw obywatelskich (w tym swój kluczowy program "Koronkowa rewolucja"), przygotowuje i wydaje edukacyjne ulotki. Zespół prowadzi ponadto dokumentację protestów kobiet w Polsce i monitoring procedowania wybranych ustaw w Sejmie.

Protest kobiet organizuje także własne demonstracje - najważniejsze z nich to: "Nie zejdziemy do podziemia" (Rotunda, Metropol, 24.10.2016), "Rząd bawi się nami jak lalkami" (Pałac Prezydencki, 6.11.2016), "Światła awaryjne. W obronie praw obywatelskich" (Sejm, 29.11.2016), "Blondynki wywołują polityków" (Rotunda, 8.03.2017) - finałem tej demonstracji była antyprzemocowa akcja "Niebieska linia", w której uczestniczyło ok. 5000 osób.

Wśród innych wydarzeń, jakie tworzyła ta inicjatywa społeczna, jest m.in. zebranie i przekazanie blisko 100 listów od polskich kobiet do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu przed debatą na temat sytuacji kobiet w Polsce (5.10.2016).

19 listopada 2016 r. Protest kobiet otrzymał Federkę - nagrodę za działalność na rzecz kobiet - przyznaną mu przez Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.